Trening

Kajakarstwo

Kajakarstwo to sport z długą tradycją i piękną historią. Każdy chyba słyszał o rywalizacji dwóch brytyjskich uniwersytetów Oxford i Cambridge. Do dziś odbywają się coroczne zawody kajakarstwie, w których to rywalizują przedstawiciele obu tych uczelni. Jakie cechy trzeba posiadać aby zostać kajakarzem? I co właściwie jest najważniejsze w tym sporcie?

Przede wszystkim należy zauważyć, że w kajakach siedzi czasami dwóch zawodników, a czasami aż ośmiu. Zawody kajaków dwu osobowych znacząco się różnią od tych, w których bierze udział większa liczba zawodników. Jeśli w kajaku są tylko dwie osoby, to nie jest zwykle tak trudno zgrać się jeśli chodzi o machanie wiosłem. Problem pojawia się, gdy w kajaku jest osiem osób i wszyscy muszą w tym samym tempie machać wiosłem, aby kajak się nie obracał. Co zrobić, aby zsynchronizować pracę kajakarzy? Trzeba posadzić kogoś na przodzie kajaka, aby instruował całą resztę. Na tym polega właśnie praca sternika, czyli osoby, która jest w kajaku prawdopodobnie najważniejsza.

Kajakarstwo
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)
Previous article
Sport dla zdrowia i dobrego samopoczucia
Next article
Sport i samodyscyplina
About the author
Tagi: endoskop laryngologiczny sinutronic, redox extreme efekty, Tynk mozaikowy Lakma, tanie taxi legnica, ra nails lakier hybrydowy, docieplenie granulatem Radom, armatura łazienkowa Apavisa, przeszczep łąkotki warszawa, kubota l3200 cena, Usuwanie owłosienia żary, baront schody